Úvodní stránka » O mně

O mně!

Již před rozhodováním, kterou střední školu zvolit, jsem v hloubi své duše věděl, že neopomenu přírodní vědy. Díky jedné z mála Středních zahradnických škol v České republice, která byla přímo v mém rodném městě, Ostravě, jsem dospěl k názoru, že práce v přírodě nejde ničím nahradit. Realizace zahrad a následná údržba není jednoduchou činností. Vyžaduje odborné znalosti, které jsem načerpal hlavně ze střední školy a aktuálně stále čerpám na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně, obor Management zahradních a krajinných úprav.

Přemýšlel jsem, zda mě v tomto oboru nebude stačit jen maturita, ale když už jsem byl v tom studijním tempu , tak jsem se hecnul a Vysokou školu teda zkusil. Vybral jsem si obor, který by mi mohl něco přinést a přiznávám se, že nelituju jediného dne stráveného ve vysokoškolské lavici. Vysoká škola mě naučila a stále učí jednotlivé získané znalosti nejen využívat v praxi, ale také maximálně propojovat a přemýšlet nejen nad potřebami rostlin, ale i potřebami samotné jedinečné přírody.

Je snadné vybrat rostlinu, která se nám líbí, zasadit ji na místě, které se nám líbí, ale horší je zda rostlina bude prosperovat, proto jsme tu my. Nejdůležitější a zároveň nejsložitější je souhra funkčnosti a designu a bez odborníka se k tomuto cíli špatně dostává.  

 

Zakladatel firmy Ondřej Nový


Kontakt

Zahrady Nový
1.května 146/115
Ostrava 725 25
Polanka nad Odrou
+420 605 976 515